18 Mayıs 2012 Cuma

Listerin Antiseptik Ağız Gargarası

Listerin benim uzun zamandır kullandığım,ferahlık ve temizlik hissini sonuna kadar yaşatan antiseptik bir gargara. Keskin mentollü bir tadı var, kimileri bu yüzden kullanmaktan hoşlanmıyor. Ama bana göre içeriği nedeniyle eşsiz özelliklere sahip ve günlük ağız bakımında olmazsa olmaz bir ürün. Diş fırçalamanın ağızdaki bakteri ve plak oranını yeteri kadar azaltamaması nedeniyle bu tarz solüsyonların kullanılması çok önemli.Çocuklar için de çeşitleri mevcut, bundan başka antitartar, beyazlatıcı, ekstra florlu, acı naneli, hafif naneli, portakal aromalı  gibi çeşitleri de var.
Plak oluşumuna karşı 24 saat süreyle etkin koruma sağlar ve nefesiniz uzun süre ferah kalır.   Dünyanın bir numaralı ağız gargarası listerine diş fırçanızın ve diş ipinizin ulaşamadığı yüzeylere ulaşarak 4 esansiyel yağın kombinasyonundan oluşan antibakteriyel formülü ile dişler üzerinde ,dişler arasında ve dişeti sınırının altında bulunan bakteriler ile savaşarak dişeti hastalıklarının en önemli nedeni olan plak oluşumunun azaltır ve önler.   Günde 2 kez kullanıldığında etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır.  
· Dişler arasındaki bakterilerle savaşarak diş eti hastalıklarının en önemli nedeni olan plak oluşumunu azaltır ve önler.
• Nefesinizi tazeler.   Diş fırçası ve diş ipi kullanımı, plak oluşumu ve diş eti iltihabını önlemek için yeterli değildir.   Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayarak ve diş ipi kullanarak ağız yüzeyinin sadece %25'sine ulaşırsınız.   Oysa palak, tartar, dişeti iltihabı, diş çürümelerine neden olan bakteriler ağız yüzeyinizin tamamında yer alır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazmadan gitmeyin :)