16 Temmuz 2012 Pazartesi

Argan Naturel Kozmetik Hint Defnesi Yüz/ Vücut Mineralli Kil Maskesi ve PeelingiArgan Naturel Kozmetik'in  Hint Defnesi Yüz/ Vücut Mineralli Kil Maskesi ve Peelingi adlı ürününü uzun zamandır kullanıyorum. Cildim yağlı ve akneye yatkın... Bu maskeyi test etmek için benden uygunu olamazdı sanırım. 


Bu aralar özellikle burnumdaki siyah noktalara, kapalı komedonlara takmış durumdayım. 
Bu maskeyi eve gelip makyajımı temizleyince, yaklaşık 1 saat cildimde kalacak şekilde uyguluyorum. 

İlk günler gün aşırı, daha sonra ise 3-4 günde bir kullandığımı da ekleyim. 


Bir haftanın sonunda burnumdaki ve çenemdeki siyah noktaların temizlendiğine şahit oldum. Zaten maskeyi yüzünüzde beklettiğinizde yüzünüzden yağ tabakasının resmen emildiğini farkediyoruz. Yüzünüzün tümünü kaplayan tazelik ve ferahlık hissi de cabası.


Yalnız bu maskeyı düzenli kullanmak gerektiğini ekleyim. En azından haftada bir kullanmak gerekiyor. Çünkü siyah noktalarla ve yağlı ciltlerle mücadele  istikrarlı bi savaş gerektiriyor.


Cildi kuru ya da karma olanlar da bu maskenin yenileyici ve  iyileştirici etkisinden nasiplenmeli bence.

Şu an cildimdeki renk düzensizlikleri eşitlenmiş gibi geliyor bana ama psikolojik de olabilir bu. Kesin karar vermek için ürünü bitene kadar kullanıp, öyle yorumlamak istiyorum.


Özetle; kullanılmaya değer güzel bir ürün. Sizin de anlattığım gibi cilt problemleriniz varsa denemenizi öneririm.4 yorum:

Zeynep T. dedi ki...

Merhaba.Argan naturel fiyatta ve kalitede Türkiyenin lideri ve tüketici dostu. Alışveriş favorilerimden.

Shimizu Zen dedi ki...

Ben de ürünlerını çok severek kullanıyorum.

secilgil dedi ki...

komedonları temizledi mi? benim cildim sanki sıcak suyu görünce gözenekleri açılıyor ve anında sıkışarak yağı içine hapsediyor :s peeling maske kar etmiyor en son sinirden sıkıyorum komedonları :s

Shimizu Zen dedi ki...

Komedonları gün aşırı kullandığımda temizlemişti, ama ben devamlı fondöten kullandığım için etkisi geri döndü sanırım :S

Yorum Gönder

Yazmadan gitmeyin :)