7 Ekim 2015 Çarşamba

Her yaşta düz bir karına sahip olmanın tüyoları


Biz kadınlar için güzellik her şeyin başında gelir. Özellikle sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak hepimizin ortak arzusudur. Bu anlamda dergiler ve pek çok kadın portalı pratik önerileriyle bize yol gösterir. Güzelliğinizi tehdit eden unsurlardan biri de karın bölgesindeki fazlalıklarınızdır.

Eğer karnınız yeterince düz ve gergin değilse, şişkin göbeğinizden şikayetçiyseniz, bunu düzeltmek için harekete geçmelisiniz. Bu durumda her yaş grubunun yapması gereken uygulamalar değişiyor. Sizlere kadın sitesi ladiesklub.com işbirliği ile doktorlar, beslenme uzmanları ve antrenörlerin önerilerini bir araya getirdik.

20’Lİ yaşlarda; N.Y.C Wellpath’in kurucusu doktor Jame Heskett’e göre ileri yaşlarda sarkık bir karınla yüzleşmemek için erkenden kendinize temel bir program belirlemelisiniz. Crunch ve plank gibi güçlendirici egzersizleri programınıza dahil ederek kas yapmayı kolaylaştırabilirsiniz.


Probiyotikli ürünlerden destek alabilirsiniz. Beslenme uzmanı Christine Avanti’ye göre midenizdeki faydalı bakterileri arttırdığınızda sindirim hızlanırken kilo alımı ve şişkinlik azalacak.
Karın bölgeniz güneş ışınlarından da olumsuz etkilenir. Karın bölgeniz fazla güneşe maruz kaldığında cildi sağlamlaştırıcı ve kolejeni korumaya yarayan güneş koruyucu kremlerden yardım alın.

30’lu yaşlarda; Kusursuz bir karın için günde bir defa vücudunuzu fırçalayın. Kuru fırçalama, kan dolaşımını ve hücre döngüsünü hızlandırdığı gibi, cildinizin pürüzsüz olmasına yardımcı olur.
Özellikle doğum yapan kadınların damarları genişlediği bu uygulamaya en çok onların ihtiyacı var. Karnınızda gergin ve sağlıklı bir görünüm yakalamak için akşam saatlerinde vücudunuzu fırçalamayı ihmal etmeyin.
Sağlıklı bir deri ve nemli bir cilde sahip olmak istiyorsanız,  yaşlanma karşıtı bir antioksidan kremi  vücudunuza sürün.

40’lı yaşlarda;
San Diego dermatoloğu Melanie Palm’in belirttiği üzere; 40’lı yaşlardaki kadınlarda kas elastikiyeti gevşerken cildin yüzeyinde de yapısal değişimler görülebiliyor.
Karın bölgenizi sıkılaştırmak için Crunch hareketini yapmaya devam edin. Yüzünüze sürdüğünüz kolajen arttırıcı retinol kremi haftada iki veya üç kere karın bölgenize uygulayabilirsiniz. Şişkinliği azaltan kafein içerikli bir kremin de faydasını görürsünüz. Bu kremi cildinize iyice yedirin.

50’li yaşlarda; Uzmanlara göre menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler, yağın dengesiz bir şekilde birikip dağılmasına yol açabiliyor. Bunun için karın egzersizleri yapmanız lazım.
Ayrıca sarkmalara ve kırışıklıklara karşı gece kreminizden önce C vitaminli bir serum kullanın.  Daha sonra karın bölgesine sıkılaştırıcı bir krem sürebilirsiniz.

Sizlerle karın bölgenizi daha düz ve gergin bir hale getirecek pratik bilgileri paylaştık. Birbirinden kolay ve etkili güzellik tüyoları, saç ve cilt bakımına dair küçük ipuçları için yeni kadın blogu likemandu.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazmadan gitmeyin :)