30 Ağustos 2012 Perşembe

Argan Naturel Doğal Sabunlar

Yüz yıkama jelleri ve sabunlardan yana çok şansım yoktur. Kullandığım ürünlerin çok pahalı ya da sıradan olması da farketmez, yıllardır cildim hep sorunludur.

(Nazar değmesin) Bu sene cildimin en sorunsuz zamanları. Akneler yüzüme daha az uğruyor, kapatmak için fondöten, pudralara boğmak zorunda kalmıyorum yüzümü. Kapatıcı ürünleri daha az kullandığım için de yeni akne oluşumu azalıyor. Bilen bilir, normalde kısır döngüdür bu, sivilceyi kapatmak için fondöten sürersin, çünkü o halde dışarı çıkmak istemezsin, bu sefer cildin daha çok sivilce kusar. Öyle ki bu içinden çıkılmaz bir hal alır.  Hele yazın şu yapış yapış sıcakta sadece güneş kremi sürerek dışarı çıkmanın hafifliğini anlatamam, yeni yeni tadıyorum bu mutluluğu :)

Cildimle bu aralar daha barışık olmamda dermokozmetik ve doğal ürünlere yönelmemin de etkisi büyük. Şurda bahsettiğim Neutrogena kazasından sonra bulaşık deterjanından farklı olmayıp  yüzdeki yağ salgısını azalttığını iddia eden kalitesiz ürünleri çöpe attım.
İçinde silikon ve petrol türevi ajan olmayan ve doğal içeriklerle zenginleştirilmiş temizleyicilerden bu aralar en çok kullandıklarım Argan Naturel' in kırmızı şarap ve domates özlü sabunları, Lush Herbalism ve Avene Cleanence Jel. 

Fiyat-performans açısından kıyaslarsak Argan Naturel'in sabunları pahalı markaların hiç de altında kalmıyor. Etkisini tam olarak anlamak için kırmızı şaraplı ve domates&fesleğenli sabunları iki ay boyunca her gün kullandım. (Diğer temizleyicilere ara verdim) 
Daha az siyah nokta oluştuğuna, cilt renginde açılmaya yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Eğer gün içinde yağlanma-parlama sorunu ile karşı karşıyasanız , sabunların bu derdi elimine edeceğini söyleyebilir. Kurutur mu diye endişe etmenize gerek yok, gayet nemlenmiş ve fresh bir his bırakıyor yıkadıktan sonra.


Domates&fesleğen' li sabununun özelliği içinde alfahidroksi asitleri bulunması. Bu sayede cildinizde oluşan doğal peeling etkisini yaşattığı hafif karıncalanma etkisini hissedeceksiniz. Akneli ciltlerin özellikle denemesi gerektiğini başta söylemiştim zaten. Tam içeriğini okumak için buraya ve buraya tıklayın lütfen.

Bahsettiğim bu sabunlar tamamen organik, el yapımı ve doğal yağlar içermekte. Fiyatları da 14 TL civarında. Limango' da dönem dönem indirime giriyor. Benim gibi takip edip daha da indirimli fiyatlardan alabilirsiniz.

Lush Herbalism yorumlarım bir sonraki yazıda.
sevgiler <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazmadan gitmeyin :)